Liigu edasi põhisisu juurde

Hiljutised uudised

Vaata kõiki

Ulukikahjustused ja suurkiskjakahjud

Keskkonnaagentuur 10.04.2023

Eestis hüvitatakse looduskaitseliselt oluliste loomaliikide tekitatud kahjustused ja kahjude ennetamiseks tehtud kulutused. Selle looduskaitselise meetme eesmärk on lisaks tekitatud kahjude otsesele korvamisele laiemalt ka inimese ja looduse suhetes tasakaalu hoidmine ning loodust arvestava jätkusuutliku keskkonnakasutuse arendamine.

Loe edasi

Sõraliste arvukus ja küttimine

Keskkonnaagentuur 10.04.2023

Sõraliste puhul on läbi aastakümnete küttimismahtude üle otsustamisel kasutatud jahipiirkonna kasutajate poolt antavaid hinnanguid populatsioonide talvisele arvukusele.

Loe edasi

Ulukiasurkondade seisund

Keskkonnaagentuur 19.07.2023

Tutvu värskelt loodud kaardiloo kogumikuga „Ulukiasurkondade seisund“, mida tulevikus uuendatakse iga-aastase seiretulemuste põhjal. Esialgu leiavad käsitlemist suurulukid, kuid edaspidi lisanduvad kaardilood teiste jahiulukirühmade kohta.

Loe edasi

Rohevõrgustik: üldplaneeringute analüüs ja planeerimise juhend

Keskkonnaagentuur 04.07.2023

Töö eesmärgiks oli analüüsida kohalike omavalitsuste üldplaneeringute rohevõrgustikku ning puuduste leidmisel anda soovitusi planeeringute kvaliteedi tõstmiseks. Lisaks koostati rohevõrgustiku paremaks planeerimiseks ja toimivuse tõstmiseks juhend, mis on mõeldud nii planeerijatele, kohalikele omavalitsustele kui ka ministeeriumitele ja nende allasutustele.

Loe edasi

Looduskaitse arvudes

Keskkonnaagentuur 15.05.2023

Värskest 2022. aasta Keskkonnaagentuuri looduskaitse ülevaatest selgub, et Eesti pindalast (koos territoriaalmerega) on endiselt kaitse all 23 protsenti ning maismaal on kaitsealust territooriumi 19,6 protsenti. Ülevaatest saab lugeda veel sellest, et aastaga on Eestis lisandunud oluliselt kaitsealuste liikide püsielupaiku ning eelmisel aastal moodustati neli uut looduskaitseala.

Loe edasi