Liigu edasi põhisisu juurde

Mets katab 50% Eesti maismaast ning on seega oluline keskkonnakujundaja. Mets on paljude taimede kasvukoht ning loomade elupaik, aga ka koht, kus puhata ja lõõgastuda. Samas on mets ka olulisim taastuv loodusvara ning toorainebaas energeetikale ja tööstusele, andes tööd ja leiba mitmekümnele tuhandele inimesele.

Ülevaade


Metsaseaduse kohaselt on mets ökosüsteem, mis koosneb metsamaast, sellel kasvavast taimestikust ja seal elunevast loomastikust. Seadus ei määratle taimestiku vanust – mets on metsamaa nii seal kasvava saja-aastase puistuga kui ka just seemnest võrsunud puutaimedega. Eri vanuses metsade väärtused on erinevad ja need väärtused on pidevas muutumises.

Metsamaa puhul on oluline see, et sinna kasvab alati uus mets. Metsa uuendamise kohustus tuleneb metsaseadusest.

Maailma, Euroopa ja Eesti metsasus

Sinu ees on RMK koostatud ülevaade kogu maailma, Euroopa ja Eesti metsasusest. Täpsemaid ja ajas uuenevaid metsaandmeid vaata alamlehtedelt Metsastatistika ja  Metsainfo hetkeseis.

*Maailma ja Euroopa joonistel on kõikide riikide võrdluses Eesti metsamaa pindala määratud rahvusvahelise metsadefinitsiooni alusel.

Interaktiivsete andmete nägemiseks klikka pildil! Valiku tühistamiseks klikka samas kohas uuesti.

Hiljutised uudised

Vaata kõiki

Keskkonnanäitajad

Vaata kõiki teemal Mets

Metsamaa, sh kaitsealuse metsamaa osakaal Eestis

09.04.2023

Metsamaa, sh kaitsealuse metsamaa pindala arvutamiseks on erinevaid võimalusi, olenevalt eesmärgist võib kasutada nii SMId kui Eesti topograafia andmekogu (edaspidi ETAK) andmeid. Seletame, millisel juhul millist varianti kasutatakse ning kui palju (kaitsealust) metsamaad Eestis on.

Loe edasi

Publikatsioonid

Vaata kõiki teemal Mets

Metsa aastaraamatud

Andis välja Keskkonnaagentuur | 20.06.2022

Keskkonnaagentuuri koostatav aastaraamat esitab statistilist informatsiooni Eesti metsandussektori kohta. Väljaanne sisaldab metsaomandi, -varude, -uuendamise, -tulekahjude, metsa tervisliku seisundi ja õigusnormide eiramisega seonduvaid peatükke ning teavet metsaga seotud raietest, jahindusest ja majandusest.

Loe edasi
Avaldatud: 22.11.2021  /  Uuendatud: 23.05.2024