Liigu edasi põhisisu juurde

Vesi on elu alustala ja sellel on oluline roll paljudes aspektides, alates ökoloogiast ja kliimast kuni majanduse ja inimeste heaoluni.

Ülevaade


Vee seisundi jälgimine, hea seisundi säilitamine ja vee säästlik kasutamine on hädavajalik meie planeedi jätkusuutlikkuse tagamiseks tulevastele põlvedele. 

Vaata lisaks


Andmeallikad
Õigusaktid

Pinnaveega seotud seadusandlus:

Põhjaveega seotud seadusandlus:

Heit- ja reoveega seotud seadusandlus:

Normid ja aruandlus:

Direktiivid ja konventsioonid:

Projektid

Käimasolevad projektid:

 

Hiljutised uudised

Vaata kõiki

Keskkonnanäitajad

Vaata kõiki teemal Vesi

Põhjaveekogumite seisund

11.04.2023

2020. aastal koostas Eesti Geoloogiateenistus Eesti põhjaveekogumite seisundite hinnangu, mille tulemuste põhjal paigutus 74% Eesti põhjaveekogumitest heasse seisundisse (nendest heas, kuid ohustatud seisus oli 43%) ning 26 % põhjaveekogumitest oli hinnatud halba seisundisse

Loe edasi

Rannikuveekogumite seisund

11.04.2023

Indikaator näitab Eesti rannikuveekogumite ökoloogilise seisundi hinnangut eesmärgi (vähemalt hea ökoloogiline seisund) suhtes. Ökoloogilise seisundi hindamise põhimõtteid on kirjeldatud indikaatori pinnaveekogumite seisund juures.

Loe edasi

Pinnaveekogumite seisund

11.04.2023

Indikaator näitab vähemalt hea ökoloogilise seisundi saavutanud pinnaveekogumite osakaalu Eestis. Lisaks ökoloogilisele seisundile hinnatakse ka veekogumite keemilist seisundit (ohtlike saasteainete sisaldust veekeskkonnas), kuid andmete vähesuse tõttu pole keemilist seisundit siinse indikaatori kõrval arvestatud. Ökoloogiline seisund on seisundiindikaator, mille põhjal kavandatakse veekaitsemeetmeid. Veekogumite hea seisundi saavutamiseks koostatakse kuueaastase perioodiga veemajanduskavad, mille raames viiakse ellu meetmeid veekogumite seisundi parandamiseks.

Loe edasi

Publikatsioonid

Vaata kõiki teemal Vesi

Eksperthinnang Ahja jõe setete kuhjumise kohta Kiidjärve veski ja maanteesilla piirkonnas 2018

Andis välja Keskkonnaamet | 19.11.2024

Käesolev eksperthinnang on koostatud Keskkonnaameti tellimusel.

Töö eesmärk:

1. Analüüsida setete kuhjumise põhjuseid ja anda hinnang, millist mõju (olemus ja olulisus) avaldavad peale Kiidjärve paisu avamist Ahja jões kogunevad/kuhjunud setted.
2. Anda hinnang, kas setete kuhjumisel piirkonnas on tuvastatav Saesaare paisu paisutuse mõju.
3. Pakkuda välja lahendused (sealhulgas võimalikud insener-tehnilised lahendused), kuidas vajadusel kogunenud sette kuhjumise küsimust lahendada ning anda edaspidiseks meetmekava, kuidas edasi toimida.

Loe edasi

 

 

Avaldatud: 20.12.2021  /  Uuendatud: 06.11.2024