Liigu edasi põhisisu juurde

Vesi on elu alustala ja sellel on oluline roll paljudes aspektides, alates ökoloogiast ja kliimast kuni majanduse ja inimeste heaoluni. Vee seisundi jälgimine, hea seisundi säilitamine ja vee säästlik kasutamine on hädavajalik meie planeedi jätkusuutlikkuse tagamiseks tulevastele põlvedele. 

Hiljutised uudised

Vaata kõiki

Keskkonnanäitajad

Vaata kõiki teemal Vesi

Nitraat põhjavees

09.04.2023

Nitraaditundlik on ala, kus põllumajanduslik tegevus on põhjustanud või võib põhjustada põhjavees nitraatioonisisalduse, mis ületab 50 milligrammi liitris, või kus põllumajanduslik tegevus on põhjustanud veekogu eutrofeerumise või eutrofeerumisohu.

Loe edasi

Põhjaveekogumite seisund

09.04.2023

2020. aastal koostas Eesti Geoloogiateenistus Eesti põhjaveekogumite seisundite hinnangu, mille tulemuste põhjal paigutus 74% Eesti põhjaveekogumitest heasse seisundisse (nendest heas, kuid ohustatud seisus oli 43%) ning 26 % põhjaveekogumitest oli hinnatud halba seisundisse

Loe edasi

Rannikuveekogumite seisund

09.04.2023

Indikaator näitab Eesti rannikuveekogumite ökoloogilise seisundi hinnangut eesmärgi (vähemalt hea ökoloogiline seisund) suhtes. Ökoloogilise seisundi hindamise põhimõtteid on kirjeldatud indikaatori pinnaveekogumite seisund juures.

Loe edasi

Publikatsioonid

Vaata kõiki teemal Vesi

Hüdroloogiline aastaraamat 2023

Andis välja Keskkonnaagentuur | 28.03.2024

2023. aasta kujunes keskmisest ligi 10% veerohkemaks .Hüdroloogiline aastaraamat annab ülevaate möödunud aasta jõgede ja järvede olukorrast, toob välja huvitavamad hüdroloogilised sündmused ja valdkonna tähtsamad üritused.

Loe edasi

Jää seisundid

Andis välja Keskkonnaagentuur | 14.02.2024

Kas teadsid, et hüdroloogias on kasutusel 42 erinevat seisundikoodi jää tekke, püsimise ja lagunemise perioodidel. Neist mõned on omavahel üsna sarnased ja igapäevaselt jäänähtuste kirjeldamiseks päris kõiki koode Keskkonnaagentuuri hüdroloogiaosakonna töötajad siiski ei kasuta. Kaardiloos saad tutvuda enamiku põhiliste jää seisunditega.

Loe edasi
Andmeallikad
Õigusaktid

Pinnaveega seotud seadusandlus:

Põhjaveega seotud seadusandlus:

Heit- ja reoveega seotud seadusandlus:

Normid ja aruandlus:

Direktiivid ja konventsioonid:

 

 

Avaldatud: 19.12.2021  /  Uuendatud: 02.04.2024