Liigu edasi põhisisu juurde
Väljaanded ja ülevaated
Keskkonnaagentuur 2022
lääne-pöialpoisi rõngastamine
Lääne-pöialpoisi rõngastamine Kaarel Kaisel

Lindude ning nahkhiirte märgistamist Eestis koordineerib Matsalu rõngastuskeskus. Eestis tehtud rõngastuste kohta on enam-vähem täielik andmestik alates 2000. aastast. Mujalt pärit ja Eestist leitud isendite andmestik algab aastaga 2019. Mõlemad andmestikud (ning koos sellega ka olemasolevad graafikud) täienevad jooksvalt vastavalt rõngastustele ja uutele leidudele. Andmeid uuendatakse kord nädalas.

Kõik Eesti linnurõngad kannavad signatuuri ESTONIA MATSALU. Linde rõngastatakse, et saada teada nende rändeteed ja sagedamini kasutatavad peatuskohad ning talvitusalad. Lisaks annab lindude rõngastamine infot nende eluea ja eluviiside kohta ning samuti hukkumiste põhjused jms.

Kõigist rõngastatud lindude tabamistest (leitud surnult, püütud ja vabastatud, leitud jäänused jne) palume teatada

  • e-posti aadressil @email või 
  • aadressil: Matsalu rõngastuskeskus, Penijõe, 90305 Lääneranna vald, Pärnumaa või
  • telefonil 585 45828.

Üles tuleks märkida kõik andmed rõngalt ning täpsustada rõnga leiukoht ja -aeg ning linnuliik (kui võimalik), kelle jalas või kaelas rõngas leiti / nähti. Võimaluse korral võib rõnga või rõngast tehtud  foto ka rõngastuskeskusesse saata. Lisaks palume teatada leidja kontaktandmed, et saaks tabamistingimusi ja -kohta vajadusel täpsustada ning leidjale rõngastusandmed teatada.