Liigu edasi põhisisu juurde

H. Tooming. Bibliograafia

Väljaanded & ülevaated
Ilm ja kliima

Heino Tooming Bibliograafia2007. aastal ilmunud bibliograafia annab ülevaate Eesti ühe tuntuima geofüüsiku professor Heino Toominga töödest. Mahukas, enam kui 600 kirjega ülevaade sisaldab nii H. Toominga kirjutatud raamatuid, toimetatud kogumikke, teaduslikke ja populaarteaduslikke artikleid kui ka käsikirju.

Raamatu teeb väärtuslikuks fotodega illustreeritud mitmekeelne meenutuste osa, kuhu on kogutud Heino Toominga sõprade, kolleegide ja heade tuttavate mälestusi 36 autorilt kolmest maailmajaost. Bibliograafia on kättesaadav ka digitaalselt, mis annab võimaluse väljaannet täiendada. Lisandused on oodatud aadressile @email.

248-leheküljeline pehmes köites raamat (eesti, inglise ja vene keeles).

Koostajad: Peeter Kõiva, Jüri Kadaja, Ain Kallis. Projektijuht: Helve Kotli.

Väljaandjad: Eesti Geograafia Selts, Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut, Eesti Maaviljeluse Instituut Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel.

Vaata raamatu täisteksti siin

SISUKORD

  • Saatesõna
  • Eluloolised andmed (CV)
  • Ülevaade Heino Toominga elust ja tööst
  • Bibliograafia
    Monograafiad ja teised üksikväljaanded. Artiklid ajakirjades ja kogumikes. Autoritunnistused. Koostaja. Toimetaja. Retsensent. Käsikirjad. Kirjutisi Heino Toomingast. Isikunimede register.
  • Meenutusi Heino Toomingast
    E.V. Abašina, Vladislav Aleksejev, Helgi Arst, Toomas Frey, A.P. Geraizade, Tadeusz Gorski, K.M. Hailov, Jaan Jõgi, Jüri Kadaja, Ain Kallis, Jüri Kraft, Ain Krupp, Leszek Kuchar, Olevi Kull, R.S. Loomis, Lubomir Natr, Fred Oper, James Paal, Richard E. Peterson, A.N. Polevoi, R.A. Poluektov, J.G.Puzatšenko, Guido-Roland Raudver, Loit Reintam, Olev Saks, O.D.Sirotenko, John Thornley, Aili Tooming, Tõnis Tooming, Hans Trass, Anita Turovskaja, Uchijima Zenbei, S.J. Vartševa, Endel Vooremaa.
  • Heino Tooming Award