Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 09.06.2023

Keskkonnaagentuur avaldas Keskkonnaportaalis 2022. aasta põllumuldade seire tulemusi kajastava videoloo ja Keskkonnaagentuuri blogis põhjalikuma postituse, kus toome välja möödunud aasta 10 kõige tähelepanuväärsemat tulemust põllumuldade seirest.

Põllumuldade seire eesmärgiks on muldades toimuvate erinevate bioloogiliste, füüsikaliste, agrokeemiliste mullaparameetrite muutuste pikaajaline jälgimine. Mullaomaduste muutumine toimub väga aeglaselt ja pikaajalise perioodi jooksul. Seetõttu on oluline seirata samasid põllumuldasid pika aja jooksul, et märgata muutusi mullaprotsessides, mille põhjal teha hinnanguid.

„2022. aastal seiratud põllumuldade seisund on stabiilne ja muld kui keskkonnaobjekt on hästi majandatud. Küll aga võib tuua välja mõned tähelepanekud nagu kõrge lasuvustihedus ja kaaliumi sisalduse langemine alla optimumi,“ võtab 2022. aasta tulemused Keskkonnaagentuuri nõunik Martin Maddison.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki