Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 24.03.2023
meteoroloogia aastaraamatu 2022 väljaande avakuva

Kuna kliimamuutused annavad endast üha enam märku, on suurenenud vajadus kliima- ja vaatlusandmete järele. Nii jätkab Keskkonnaagentuur meteoroloogia aastaraamatu väljaandmist. Meteoroloogiapäeval (23.03) välja antud aastaraamat on juba 13. väljaanne selles sarjas ja annab ülevaate Keskkonnaagentuuri meteoroloogilisest vaatlusvõrgust 2022. aastal, mõõtmistulemustest ja põnevatest seadmetest ning mõõtmismetoodikatest.

Kokkuvõttes saame 2022. aasta kohta öelda, et see oli tavapärasest soojem, kuivem ja päikesepaisteline.

Eesti keskmine sajusumma oli 531 mm (norm 662 mm) ja õhutemperatuur 7,1 °C (norm 6,4 °C) ja päikesepaistelisi tunde 2066,1 (norm 1829,6 tundi).

Olulisematest sündmustest saab välja tuua erakordselt kuiva märtsi, mis pikas andmereas on kuivuselt 1. − 2. kohal. Suve jooksul esines mitu kuumalainet, Tartumaal Kambja vallas tekitas purustusi tromb. Sügisel tabas Lääne-, Loode- ja Põhja-Eestit äikesetorm, mis lennutas katuseid ja tekitas muid kahjusid. Detsembris liikus üle Lääne-Eesti saarte erakordselt tugev lumesadu, mis murdis puid ja tekitas ulatusliku elektrikatkestuse. 

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki