Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 02.04.2024

Aprill 2024 

Aprillikuu esimesel poolel on ülekaalus läänevool ja selles liiguvad madalrõhualad kas üle Eesti või laienevad servaga üle Maarjamaa. Madalrõhualade lähenedes saabub lõunast sooja, eemaldudes aga tungib põhja poolt sisse külm õhumass. Nii vaheldub vihmasadu lühiajalistelt lume ja lörtsiga. Madalrõhualade vahele sirutuvad kõrgrõhuharjad tagavad kuivema ilma. 

Edasi on ilm nagu „ameerika mägedes“ – ajuti langeb õhutemperatuur öösel -3..-5°C-ni, samas tõuseb päeval üle +10°C, mõnes paigas ajuti 20°C-ni. 

Aprilli viimane veerand tuleb samuti muutlike ilmadega – on suviselt sooje, aga samas ka jahedaid päevi ja alla 0°C langeva temperatuuriga öid. Mõnel päeval sajab vihma, võimalikud on ka lörtsihood.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normi piires või kõrgem (norm 4,1..6,1°C). Sademeid on normi piires (norm 27..40 mm).

 

Kuuprognoosi korrigeeritakse jooksva kuu keskel.

NB! Uue kuu prognoos avalikustatakse algava kuu esimese tööpäeva pärastlõunal. Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki