Liigu edasi põhisisu juurde
Analüüsid
Andis välja Keskkonnaagentuur Avaldatud: 29.02.2024  /  Uuendatud: 19.03.2024

Eesti eesmärgid taastuvenergia osakaalu suurendamiseks oma energiatarbimises hõlmavad ka tuuleenergia osakaalu tõusu elektritootmises. Maismaa tuuleparkide arenduste hetkeseisust ülevaate saamiseks on Keskkonnaagentuur koostöös Kliimaministeeriumi ning Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumiga valmis saanud ajakohastatud Tableau lahenduse.

Arendajate poolt kliimaministeeriumile esitatud planeeritavate arenduste koguvõimsus on nüüdseks 6 300 MW (405 MW liikus detailplaneeringu etappi) ning maatoimingutel põhinev keskkonnaagentuuri hinnanguline võimsus veebruaris kogutud andmete põhjal  on 2 512 MW, moodustades arendajate poolt esitatud planeeritavast võimsuse hinnangust ligikaudu 40%.

 

Võrreldes eelneva aruandega on keskkonnaagentuur selles ülevaates:

  1. Täiendanud katastriüksuste analüüsi metoodikat, mille tulemusel on meie hinnang potentsiaalselt lisanduva võimsuse osas tõusnud 120 MW võrra. Täpsem info aruandes.
  2. Lisanud kohalike omavalitsuste tuuleparkide eriplaneeringute I etapi vastu võtmise ajalised prognoosid.
  3. Andnud ülevaatele uue visuaalse ilme, ehitanud üles pikaajaliselt toimivad taustsüsteemid kvartaalsete uuenduste töövoo kiirendamiseks ning ajakohastanud andmestikku 2024. aasta veebruari seisuga koostöös kohalike omavalitsuste, ministeeriumite ja teiste partneritega.

Täispika aruande leiab SIIT.

märksõnad: taastuvenergia, taastuvenergeetika, tuuleenergia, tuuleenergeetika, tuulepark, võimsus, planeering, analüüs