Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 16.05.2023

Täispika 2022. aasta kaardilooga saab tutvuda siia klõpsates.

Eesti maismaast on kaitse all 19,6% ja kaitsealune ala moodustab riigi kogupindalast 23%. Keskkonnaagentuuri iga-aastasest looduskaitse ülevaatest selgub, et kokku oli 2022. aasta lõpuks Eesti looduse infosüsteemis (EELIS) 4 331 kaitstavat loodusobjekti kogupindalaga 1 617 438 ha. Võrreldes 2021. aastaga lisandus 212 objekti ja kaitsealune pindala kasvas 2 680 ha võrra.

Ülevaatest leiab põnevat teavet nii Eesti kohta tervikuna kui ka maakondade lõikes. Kaardiloost näeb näiteks iga maakonna kaitstava territooriumi suurust, samuti saab infot kaitstavate loodusobjekti tüüpide arvu ja pindala kohta. 2022. aastal suurenes kaitstavate liikide püsielupaikade arv – kokku lisandus 118 uut püsielupaika. 

2022. aastal muudeti mitmete kaitsealade kaitse-eeskirju ja tüüpi ning moodustati neli uut looduskaitseala: Kirmsi, Leluselja, Nepstemurru ja Lepna tammiku. Kaitse alt arvati välja 18 Raplamaa parki ja puistut ning uuendamata kaitsekorraga ala Matsi-Kärneri tammik.

Veel leiab ülevaatest infot hoiualade, kaitstavate üksikobjektide, I kaitsekategooria liikide leiukohtade ja kohalike omavalitsuste tasandil kaitstavate loodusobjektide kohta.

Uuena on kaardiloos ära toodud 2022. aastal EELISesse lisatud lõheliste kudemis- ja elupaigad. 
 

Käesoleva aasta looduskaitsekuu „Loodus linnas“ puhul on Keskkonnaagentuur koostöös Tallinna linnaga kokku pannud ka loodusvaatluste ülevaate Tallinnas ja mujal Eestis tehtud vaatlustega.

Olete oodatud sisestama kõik oma põnevad märkamised linnalooduses loodusvaatluste äppi, et need ilmuksid samuti kaardile.

 

 

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki