Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 08.05.2024

Mai 2024 

Kuu algul on ilm kõrgrõhuala mõjul sajuta. Ööd on laialdaselt selge taevaga ja  jahedad, päevasoe kerkib üle 15°C piiri. 4.mail liigub Soomest üle Peterburi kagusse madalrõhkkond, mille järel algab loodest külmema õhumassi sissetung. Ilm on sajuta ja jahe. Öine miinimum langeb 0°C ümbrusse, päeval soojeneb õhk 7..12°C-ni. Kuu esimese kolmandiku lõpul, teise algul toob põhja poolt saabuv madalrõhulohk meile vihma ja võimalik on ka ajutine lörtsisadu. Selle järel saabub uus külmalaine ja õhutemperatuur jääb kuni kuu keskpaigani tavapärasest madalamaks.

Maikuu teisel poolel vahelduvad läänepoolsete madalrõhualade külastused kõrgrõhuharjadega. Ilm muutub tasapisi soojemaks ja kuu viimases veerandis on oodata ka lühiajalist soojalainet, kui päevamaksimumid tõusevad üle 25°C.

Keskmine õhutemperatuur tuleb maikuu esimesel poolel normist madalam, teisel poolel normi piires või kõrgem (norm 9,0..11,9°C). Sademeid on normi piires, kuu algul normist vähem (norm 31..54 mm).

 

Kuuprognoosi korrigeeritakse jooksva kuu keskel.

NB! Uue kuu prognoos avalikustatakse algava kuu esimese tööpäeva pärastlõunal. Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki