Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur 02.03.2023
joonis satelliitidest

Veebruari lõpust kasutab Keskkonnaagentuur oma töös EUMETCast Terrestrial teenust, mille kaudu saame ilmaprognooside ja –hoiatuste koostamiseks vajalikke satelliitandmeid. 

EUMETCast on Euroopa Meteoroloogiliste Satelliitide Kasutamise Organisatsiooni (EUMETSAT) põhiline andmete edastussüsteem, mis võimaldab kasutajal võtta vastu mitu satelliitandmete voogu ühe vastuvõtujaama kaudu. Kui varem jõudsid EUMETSATi operatiivsed andmed Keskkonnaagentuuri antennideni vaid geostatsionaarsete sidesatelliitide kaudu, siis tänu EumetCast Terrestrial teenuse aktiveerumisele hakkavad operatiivsed satelliitandmed jõudma meile reaalajas ka maapealse sidevõrgu kaudu. 

See süsteem tagab kõikide sateliitandmete õigeaegse jõudmise, alandab andmete edastamisele kuluvat koormust ning tagab uue põlvkonna sateliitandmete operatiivse vastuvõtu ilma tõrgedeta, tõstes sellega Keskkonnaagentuuri ilmateenuse kvaliteeti.

Lähiaastatel toimub üleminek ka kolmanda põlvkonna satelliitandmetele ja EUMETSATi edastatavate andmete maht ning sagedus suurenevad märgatavalt. Eesti on olnud EUMETSATi täisliige alates 2013. aastast. Keskkonnaagentuur kasutab EUMETSATi andmeid ilmaprognooside ja -hoiatuste koostamiseks, mida saavad kasutada nii kõik eraisikud kui ka erinevates majandusharudes tegutsevad ettevõtted.

Teenuse kättesaadavus on tagatud tänu HTM EENeti ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse koostööle. Satelliitandmete vastuvõtu süsteemi uuendamise projekti juhendab Keskkonnaagentuuris kaugseire peaspetsialist Jekaterina Služenikina.
 

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki