Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 04.06.2024

Juuni 2024 

Südasuviselt alanud jaanikuu jätkab veel paar päeva samal lainel. Põhja-Euroopat oma hõlma haarav madalrõhuala annab võimaluse rünksajupilvede arenguks. Tuleb alla mõni vihmahoog, äike on ka võimalik, kuid laialdaselt vihmavalinguid oodata pole.

Pärast 5.juunit kannab edelavool madalrõhkkonna serva mööda Läänemere idarannikule jahedama õhumassi. Öine õhutemperatuur langeb sisemaal kolm-neli pügalat alla 10°C piiri, päevaste termomeetrinäitude ülempiir jääb 20°C lähedale.

Pärast 10.juunit kandub madalrõhkkonna serva mööda üle Eesti sajuvööndeid. Tuul pöördub läänekaarest põhjakaarde ja ilm on ikka jahe.

Pärast 15.juunit kõrgrõhkkonna tugevnemisel sajuhood hõrenevad ning ilm muutub kuivemaks ja soojemaks.

Kui Skandinaavia kohal jääb kõrgrõhuala väheliikuvaks, siis on kuu viimasel kolmandikul vihmahooge vaid üksikuil päevil ja ilm on suviselt soe.

Keskmine õhutemperatuur kogu kuu lõikes kujuneb normilähedaseks või veidi kõrgemaks (norm 13,5…15,9°C). Sademeid on normist veidi vähem (norm 47..88 mm).

 

Kuuprognoosi korrigeeritakse jooksva kuu keskel.

NB! Uue kuu prognoos avalikustatakse algava kuu esimese tööpäeva pärastlõunal. Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki