Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 06.07.2023

Avaldasime Keskkonnaportaalis 2022. aasta mereseire tulemusi kajastava videoloo ja Keskkonnaagentuuri blogis põhjalikuma postituse, kus toome välja möödunud aasta 9 kõige tähelepanuväärsemat tulemust mereseirest.

Mereseire eesmärgiks on Eesti merealade vee kvaliteedi ja seisundi hindamine hüdroloogiliste, morfoloogiliste, füüsikalis-keemiliste, bioloogiliste, sh elustikus ja põhjasetetes määratavate näitajate kaudu, muutuste jälgimine ja prognoosimine, analüüsides nende põhjuslikke seoseid inimtegevuse ja looduslike protsessidega (sh kliimamuutuste mõju), aga ka võimalike ohuolukordade kindlaks tegemine ja vältimine.

Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Timo Torp toob välja mõned põnevamad tulemused 2022. aastast: „Näiteks on peaaegu kõikidel seirealadel märgata põisadru ohtruse vähenemist. Põhjusi peab välja selgitama edasise seire käigus. Möödunud seireaastad on aga näidanud, et viimaste aastate soolsuse tõus on hakanud positiivselt mõjuma põhjaloomastiku liigilisele koosseisule – on märgata balti lamekarbi arvukuse tõusu.“

 

Keskkonnaportaalis saad pikemalt tutvuda keskkonna teemadega. Samuti leiab sealt möödunud aastal ilmunud seirevideod 2021. aasta andmete kohta.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki