Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnainvesteeringute Keskus | 10.01.2023
ajakirjad

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutas välja hanke ajakirja Eesti Mets väljaandmiseks. Kvartaliajakirja väljaandmise leping sõlmitakse kaheks aastaks võimalusega seda veel kaheks aastaks pikendada.

Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt nentis, et metsa teemad on Eesti inimestele väga südamelähedased ning seepärast tuleb pika ajalooga, metsa küsimusi tasakaalustatult ja teaduspõhiselt käsitleva ajakirja Eesti Mets väljaandmist igal juhul jätkata. „Riigile on seejuures tähtis, et ajakirja väärtuslik sisu jõuaks võimaikult paljude lugejateni,“ rõhutas Münt.

Et ajakirja lugejate hulk kasvaks, on väljakuulutatud hankes paberajakirja haaravamaks muutmise kõrval pandud senisest suuremat rõhku veebiväljaande arendamisele ning digitellijate hulga suurendamisele. „Eesti Mets on oma lojaalsete lugejate silmis väga hinnatud väljaanne, kuid oluline on tuua loodusajakirja lugejate ringi järjest enam uusi lugejapõlvkondi,“ põhjendas Münt. „Eesti noored on väga keskkonnateadlikud ning meie metsade käekäik läheb neile üha enam korda, aga paberajalehtede ja –ajakirjade aseme eelistavad nad informatsiooni saada pigem arvutist ja telefonist. Seepärast tuleb ka Eesti Metsa veebiväljaannet muuta sisukamaks, kättesaadavamaks ja noortele enam huvi pakkuvaks.“

Hanke võitjal tuleb 2023. aasta märtsist kuni 2024. aasta detsembrini anda välja vähemalt 8 paberajakirja numbrit ehk ajakiri peab ilmuma vähemalt kord kvartalis. Ajakiri peab olema tellitav nii paberil kui ka digitaalselt. Täpsemalt leiab hanke tingimused ja muud vajalikud dokumendid Riigihangete registrist. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 13. veebruar 2023 kell 12.

Ajakiri Eesti Mets hakkas ilmuma 1921. aastal ning seda anti väikese sõjaaegse katkestusega välja 1944. aastani. Uuesti ilmub ajakiri 1989. aastast, selle aja sees on selle väljaandjad olnud nii ENSV Riiklik Looduskaitse ja Metsamajanduse Komitee, AS Forest, Riiklik Metsandusfond, Metsaamet, OÜ Eesti Loodus, MTÜ Loodusajakiri kui ka Kirjastus Vesuuv OÜ.

Kuni 2018. aastani toetas riik Eesti Metsa väljaandmist KIKi kaudu keskkonnaprogrammi taotlusvoorust. Seejärel korraldas KIK ajakirja väljaandmiseks Keskkonnaministeeriumi soovil esimest korda riigihanke, sest loodusajakirjade turul oli tekkinud konkurents ning oli vajadus jälgida riigiabi reegleid.

 

Siret Varblane
Kommunikatsioonispetsialist
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus
@email
Tel: 5196 7155
www.kik.ee
ww.eramets.ee

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki