Liigu edasi põhisisu juurde

Riigimetsast toodi jõulupühadeks üle 8000 kuuse

Mets
RMK 13.01.2023
RMK peametsaülem Andres Sepp lumetormi trotsides sobivaimat jõulupuud toomas.

Tänavu raskendasid kuusepuu metsast toomist keerulised ilmaolud Birgiti lumetormist jäävihmani. Pildil trotsibki RMK peametsaülem Andres Sepp tormi otsimaks sobivaimat jõulupuud. Foto: Igor Tee

Möödunud pühade ajal toodi riigimetsast 8313 jõulukuuske, suur huvi oli jõulupuude vastu ka siinsetel ukrainlastel.

„Oleme rõõmsad, et ka paljud Eestis turvalise pelgupaiga leidnud Ukraina põgenikud avastasid võimaluse tuua endale jõulukuusk riigimetsast. Seda kinnitab suur hulk ukrainlaste tehtud telefonikõnesid RMK kuusekese abinumbrile, kuhu esitati täpsustavaid küsimusi, kust ja millist kuuske tohib tuua,“ rääkis RMK peametsaülem Andres Sepp.

Jõulud on märkamise ja üksteise toetamise aeg ning see väljendub ka jõulupuude kinkimises. Näiteks kingib üks ettevõtja Ida-Virumaalt juba mitmendat aastat riigimetsast toodud jõulupuid vähekindlustatud peredele. Sel aastal tõi ta riigimetsast 21 kuuske: 20 ukraina põgenikele ja ühe endale.

Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus hoidmaks elus kaunist jõulupuu koju toomise traditsiooni. Seetõttu pakub RMK võimalust endale riigimetsast ise väikse tasu eest kuusk tuua juba alates 2008. aastast.

Tänavu ostetud 8313 kuusest 6397 eest tasuti mobiilimaksega ning ülejäänute puhul arve või pangamaksega. Enim ostetakse 1–2meetriseid kuuski.

Kuuseotsijale on igal aastal abiks RMK mobiilirakendus Loodusega koos ja kodulehel www.rmk.ee/kuuseke leiduv veebikaart, mis positsioneerib kuuseotsija asukoha ning näitab lähimaid kohti, kust tohib jõulupuud langetada.

 

Lisainfo:

Andres Sepp
RMK peametsaülem
@email
+372 5691 8728

 

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki