Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaministeerium 20.03.2023
kuld ja hõbemärk

Tänasest kuni 19. aprillini on avatud looduskaitsepreemiate konkursid. Keskkonnaministeerium otsib inimesi, kellest võiks saada Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia, Eesti looduskaitse märgi ja Noore looduskaitsja märgi laureaadid.

Meie kõrval on palju inimesi, kes paistavad nii sõnade kui tegudega silma keskkonna eest seismisel ning on eeskujuks. Noorte looduskaitsjate esile tõstmisel peame oluliseks sügavat loodushuvi ja ühiskondlikku aktiivsust,“ kutsus keskkonnaminister Madis Kallas üles konkursil osalema.

Noore looduskaitsja märgiga tunnustatakse noore, kuni 26-aastase aktiivse looduskaitsja tegevust. Märk antakse isikule, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal: kes on olnud eestvedaja või aktiivne osaleja erinevates looduse mitmekesisust toetavates tegevustes või saavutanud suurepäraseid tulemusi loodusteemalistel konkurssidel või looduskaitses.

Eesti auväärseima looduskaitse auhinnaga - Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemiaga -tunnustatakse inimesi, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide või looduse üksikobjektide uurimisel ja kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud pikaajaline ja tähelepanuväärne. 

Eesti looduskaitse märgiga tõstetakse esile inimesi, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil. Looduskaitse hõbemärki antakse välja alates 2011. aastast.
Eerik Kumari looduskaitsepreemiat on välja antud 1989. aastast ning alates 2010. aastast antakse Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia saajale ka looduskaitse kuldmärk. Preemia suurus on 5000 eurot.

Ettepanekud, mis sisaldavad nominendi looduskaitsetegevuse vabas vormis ülevaadet, palume saata Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonda hiljemalt 19. aprilliks aadressil: Paldiski mnt 96, 13522 Tallinn või @email.

Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ning looduskaitse ja –kaitsja märkide laureaadid kuulutatakse välja mais looduskaitsekuu avamisel. Eelmisel aasal pälvis Kumari preemia Hendrik Relve.

Looduskaitsemärkide varasemad laureaadid ning lisainfo on leitav siit.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.