Liigu edasi põhisisu juurde

Meteoroloogilise seire eesmärk on koguda ilmavaatlusandmeid, mida kasutatakse igapäevaselt ilmaprognooside ja hoiatuste koostamisel nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Lisaks on andmed olulised kliimauuringute, kliimanormide ja kliimastsenaariumite koostamise jaoks.

Meteoroloogilise seire 2024. aasta tulemused näitavad:

  • 2024. aasta ilmastik erines oluliselt tavapärasest – aasta oli keskmisest oluliselt soojem, sademete hulk jäi normist väiksemaks ja päikesepaistet oli rohkem kui tavaliselt.

  • Eesti keskmine õhutemperatuur oli 8,1 °C (norm 6,4 °C), mis on mõõtmisrea (alates 1922) teine kõrgeim tulemus. Kõige soojem kuu oli juuli, kõige külmem jaanuar. Klimaatiline suvi kestis erakordselt pikalt – peaaegu neli ja pool kuud.

  • Sademete kogus oli väiksem kui tavaliselt, keskmiselt 616 mm (norm 662 mm), eriti vähe sadas talvekuudel. Juuli paistis seevastu silma sagedaste vihmasadudega.

  • Päikesepaistet oli 1958 tundi (norm 1830 tundi), mis teeb aastast ühe päikesepaistelisema viimaste aastakümnete jooksul. Kõige päikeselisem oli mai, kus paistis päikest pea kolmandiku võrra rohkem kui tavaliselt.

2024. aasta ülevaate aluseks on Keskkonnaagentuuri poolt teostatud seire andmed.

Meteoroloogilise seire andmed asuvad valdkondlikus andmekogus ja on kättesaadavad päringu alusel ning olulisemad tulemused on avaldatud aastaraamatutena Keskkonnaportaalis.

Töölaua suures aknas kuvamiseks klõpsa SIIA.

Avaldatud: 20.06.2025  /  Uuendatud: 04.07.2025