Liigu edasi põhisisu juurde

loodusvaatluste rakenduse flaierLooduskaitsekuul valmis Keskkonnaagentuuril uus ja kasutajasõbralik loodusvaatluste nutirakendus (LV), mis pakub võimalust lihtsa vaevaga sisestada äppi kõike, mida looduses liikudes saab vaadelda ja avastada. Uue rakenduse abil saavad kõik anda oma panuse ning aidata looduskaitse korraldajaid, teadlasi, tudengeid ning paljusid teisi loodusega tegelevaid spetsialiste.

Sisestada saab kõikide Eestis vabalt esinevate liikide andmeid. Äpp on mõeldud kõikidele loodushuvilistele, kes soovivad oma vaatlusandmeid jagada. Igasugused loodusvaatlused täiendavad meie seniseid teadmisi liikidest ja nende levikust.

Loodusvaatluste esitamisega saame kõik aidata kaasa lünkade täitmisele ja läbi selle meie enda elurikkuse kaitse tagamisele. Mida rohkem andmeid meil on, seda paremaid keskkonnaalaseid otsuseid on võimalik teha.

Äpi abil on võimalik koguda andmeid, mis võimaldavad kaardistada liikide levikut, uurida fenoloogiat ning korraldada võõrliikide tõrjet ning kaitsealuste liikide kaitset. Lisaks on see hea töövahend vabatahtlikuks seireks, mis omakorda toetab riiklikku seiret. Kõik sisestatud andmed jõuavad Eesti Looduse Infosüsteemi (EELIS). Peamiseks funktsiooniks rakenduses on vaatlusvorm, millega saab otse ja mugavalt vaatlusi loodusest esitada.

Nutirakenduse kasutamiseks peab olema töökorras nutiseade ning piisavalt vanust, et kasutada enda tuvastamiseks Mobiil-ID või Smart-ID.

Äppi saab alla laadida nii Google Play kui ka Apple Store äpipoest. Telefoni või tahvelarvuti operatsioonisüsteem peab äpi kasutamiseks olema vähemalt Android 8 või iOS 13.

Loodusvaatluste nutirakendust arendatakse pidevalt paremaks. Esmajärjekorras tegeletakse äpi kasutajasõbralikumaks muutmisega, et ka vaegnägijad saaksid seda mugavalt kasutada.

Rakenduse kohta leiad lisainfot ja KKK Loodusveebist.

Rakendust tutvustav reklaamvideo:

Avaldatud: 10.05.2022  /  Uuendatud: 26.05.2023