Liigu edasi põhisisu juurde

Loodus linnas bänner

2023. aastal on Tallinnale omistatud Euroopa rohelise pealinna tiitel. Selle raames kutsuvad Tallinna linn ning Keskkonnaagentuur kõiki linlasi elurikkuse kaardistamise talgutele. Loe täpsemalt keda ja milleks vaatlema kutsutakse rohelise pealinna kodulehelt. Kõiki esitatud loodusvaatluseid saab vaadata Tableau töövihiku kaardil. 

Kaardi avavaates on kuvatud ainult käesoleva aasta Tallinna linna vaatlused valitud liikide kohta (vt loetelu rohelise pealinna kodulehelt). Kui vajutada nupule ’Tühista kõik filtrid’, siis näeb andmeid terve Eesti ning kõikide liikide kohta (! vaatluste ajavahemikku peab muutma käsitsi). Vaatlusi saab filtreerida kasutades kaardi paremal servas asuvaid filtreid või klikkides kaardi kohal erinevatel näitajatel. Hoides all CTRL klahvi on võimalik teha rohkem kui üks valik. Kui soovid kaardi vaadet liigutada, vajuta klaviatuuril F. 

NB! Andmed uuenevad korra päevas.

Vaatluste kogumiseks on kasutusel Keskkonnaagentuuri loodusvaatlusteLVA äpp nutirakendus. Vaatluste esitamiseks lae alla Loodusvaatluste äpp Google Play või Apple Store’i poest. Sisenemiseks peab end autentima Mobiil-ID või Smart-IDga ning esimesel kasutamisel tegema kasutajakonto. Uut vaatlust lisades kontrolli, kas asukoht ning muud andmed on õiged ning lisa võimalusel 1-3 meediafaili (foto-, heli- või videofaili). Tallinna linnas tehtud vaatlustele võida lisada Rohelise pealinna projekti seose projektide valikust. Loomade vaatlusi võib teha ka nende jälgede, tegevusjälgede, häälitsuste ja väljaheidete põhjal. Kui liigi määramisel hätta jääd, on võimalik vaatlus esitada ilma liigi nimeta (vali liigirühm), kuid sel juhul on oluline lisada foto vm liigi tuvastamist võimaldav lisamaterjal.

Loodusvaatluseid kontrollivad Keskkonnaagentuuri ning Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti spetsialistid. Äpi kasutajatugi: lva@envir.ee

Avaldatud: 08.05.2023  /  Uuendatud: 22.02.2024