Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 06.11.2023

November 2023

Kuu esimesel poolel jääme Briti saartelt Põhjamerele liikuvate madalrõhkkondade servaalale. Aeg-ajalt liiguvad üle Eesti madalrõhulohud ja väiksemad osatsüklonid, mis transpordivad meile niiskemat ja soojemat õhku.

Kuu teises pooles saab sõnaõiguse ka lõunapoolne kõrgrõhuala. Nii vahelduvad kõrgrõhuharjad üle Skandinaavia itta liikuvate madalrõhulohkudega, mis toovad meile niiskust ja avavad tagalas tee põhjast saabuvale külmale. Vihmahood asenduvad üha sagedamini lörtsi ja lumega.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb kuu esimesel poolel normist kõrgem, teisel poolel normi lähedane (norm 0,5..4,7°C). Sademeid on normi piires või enam (norm 51..73 mm).

 

Kuuprognoosi korrigeeritakse jooksva kuu keskel.

NB! Uue kuu prognoos avalikustatakse algava kuu esimese tööpäeva pärastlõunal. Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki