Skip to main content

Vete terviseplaan 2028-2033


21.juunist kuni 21. detsembrini on kõigil võimalik esitada oma ettepanekuid veemajanduskava ning üleujutuste maandamiskava tööplaanile, ajagraafikule, kaasamise plaani ja üleujutuste riskide hinnangule.

Avalik arutelu toimub 11. detsembril. Loe lähemalt paremalt servast menüüpunkti Päevakajaline alt.

Veemajanduskava on vete terviseplaan, kus nähakse ette milliseid pinnavee- ja põhjaveekogumeid on vaja ravida ja mis on selleks vajalikud tegevused.  

2024.aastal on alustatud vete terviseplaani koostamisega aastateks 2028-2033. 

Vete terviseplaan koostatakse kogumitele, mille seisund ei ole hea. Selleks, et õigesti hinnata veekogude ja põhjavee seisundit ning määrata õiged ravivõtted, on vajalik üle vaadata kogu teadaolev informatsioon veekogude paiknemisest, seire tulemustest, mõjuteguritest ja väga palju muudki. Eristatud on valgala suuruse ja iseloomu alusel 744 pinnaveekogu või selle osa, mille seisundit hinnatakse. Põhjaveekogumid on eristatud olemasolevate geoloogiliste ja hüdrogeoloogiliste kaartide alusel ja neid on 31. 

Varasemaid vete terviseplaane saab vaadata Kliimaministeeriumi kodulehel.

Vete terviseplaan koostatakse koos üleujutusega seotud riskide maandamiskavadega. Dokumentide paralleelne koostamine võimaldab ühtlustada veekogusid mõjutavate tegevuste planeerimist ning vältida erinevatest eesmärkidest tulenevaid erimeelsusi.

Vaata lisaks


Päevakajaline

11.detsembril kell 10:30-12:00 toimub avalik arutelu MS Teams vahendusel, kus teemadest annavad ülevaate Reeda Iismaa ja Agne Aruväli Kliimaministeeriumist ja Elina Leiner Keskkonnaametist. 

- Miks ja kuidas me koostame Eesti vete majandamiseks veemajanduskava?
- Kas ja kuidas saab igaüks veemajanduskava koostamisel osaleda?
- Mida tuleb teha, et elada koos üleujutustega?
 

Registreeru SIIN

---------------------------

12.detsembril kl 14-15:30 toimub MS Teams vahendusel veemajanduskavadega seotud arutelu vett mõjutavate koormuste osas. Arutelu eesmärk on tutvustada ning saada tagasisidet esialgsele metoodikale, millega hinnatakse ohtlike ainete mõju pinnaveele.

Registreeru SIIN

Kuidas see mind puudutab?

Mitmete veekogude ja põhjavee tervislik seisund on inimtegevuse tulemusena halvenenud. Terviseplaani koostamise käigus hindame vete seisundit, mõjutegureid ja kavandame vajalikud tegevused olukorra parandamiseks. Sobivate tervendamistegevuste kavandamiseks on vajalik, et kohapealsetest oludest ja vajadustest oleks parim võimalik teave - seda saad anda ainult Sina!

Ettekanded ja salvestised
Üleujutustega seotud riskide maandamiskavad

Esita oma ettepanek!


 

Terviseplaani ja üleujutuste maandamiskava ajajoon


Ajajoon

Published: 27.05.2024  /  Updated: 02.12.2024