Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 04.02.2024

Veebruar 2024

Veebruarikuu algus on tavapärasest soojem, sest Atlandilt suunab jõuline jugavool järjest uusi ja aktiivseid madalrõhkkondi Skandinaavia põhjaalade suunas ning nende survel tõuseb tuul sageli tormiseks. Läänemere ümbrus jääb keeriste pehmemasse lõunaserva. Öösiti langeb küll õhutemperatuur üürikeseks alla 0°C, päeval kerkib aga plusspoolele. Liigub üle sajuvööndeid, millest tuleb enamasti lörtsi, sekka ka vihma.

Alates 5.veebruarist pöördub õhuvool loodesse ja algab külmema õhu sissetung. Õhutemperatuur langeb alla 0°C ja püsib ka päeval miinuspoolel. Madalrõhkkondade aktiivsus väheneb ja Läänemere piirkonda jõudvad keerised tuult jõuliselt ei tõsta, aga toovad aeg-ajalt lund.

10.veebruari paiku saabub uuesti pehmem periood, mil õhutemperatuur tõuseb mõneks päevaks 0°C lähedale.

Veebruari viimasel kolmandikul peaks taastuma loodevool ja ilm talvisem olema.

Muutlike ilmadega kuu keskmine õhutemperatuur tuleb kokkuvõttes normi lähedane (norm -5,3..-1,4°C). Sademeid on normist pisut vähem (norm 29..49 mm).

 

Kuuprognoosi korrigeeritakse jooksva kuu keskel.

NB! Uue kuu prognoos avalikustatakse algava kuu esimese tööpäeva pärastlõunal. Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki