Liigu edasi põhisisu juurde
Keskkonnaagentuur | 04.12.2023

Detsember 2023 

Kuu alguses madalrõhuala mõju päev-päevalt nõrgeneb ja õhurõhk aeglaselt tõuseb ning vähehaaval saavutab ülekaalu kõrgrõhuala lääneserv. Lumesadu on kohatine ja nõrk.  Alates 8.-dast detsembrist jääme Venemaal tugevneva ja lääne poolt läheneva madalrõhuala piirialale.  Kagu- ja lõunatuul tugevneb, lund sajab kohati ning ilm püsib mõõdukalt külm.

Kuu viimane kolmandik on muutliku ilmaga. Valitsevaks saavad madalrõhualad. Sageli sajab nii lund, lörtsi, mõnel päeval ka vihma. Õhutemperatuur tõuseb ja külmemate ilmade sekka satub ka sulailmu.

Detsembrikuu esimene pool on tavapärasest külmem, seejärel jääb õhutemperatuur normi piiresse (norm -2,7..+1,6°C). Sademeid on normi piires (norm 38..70 mm).

 

Kuuprognoosi korrigeeritakse jooksva kuu keskel.

NB! Uue kuu prognoos avalikustatakse algava kuu esimese tööpäeva pärastlõunal. Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest aga ka ilmamudelite prognoosidest. Kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse, juba 7 päeva kauguse prognoosi tulemused võivad suuresti varieeruda. Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning soovitame jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki