Liigu edasi põhisisu juurde
Väljaanded ja ülevaated
Andis välja Keskkonnaagentuur Avaldatud: 05.12.2023  /  Uuendatud: 07.02.2024

Eesti eesmärgid taastuvenergia osakaalu suurendamiseks oma energiatarbimises hõlmavad ka tuuleenergia osakaalu tõusu elektritootmises. Selleks, et saada parem ülevaade tuuleparkide arendustest, on Keskkonnaagentuur koostöös Kliimaministeeriumiga koondanud maismaa tuulenergia arendamise informatsiooni Tableau ülevaatesse

Keskkonnaagentuuri hinnangul on Eestis hetkel töös piisavalt era- ja riigi maadel planeeritavaid arendusi, et saavutada 2030. aastaks eesmärk tagada 100% tarbitavast elektrienergiast maismaa tuuleparkidega.

Praegusel hetkel on Eestis olemasolevat tuuleenergia koguvõimsust suurusjärgus 359 MW. Ehituses on arendusi 325 MW ulatuses, mis valmivad järgmisel aastal. Lisaks on tuuleenergia arendamiseks kogu Eestis planeerimisel veel 21 eriplaneeringut ja 15 üldplaneeringut. 

Kohalike omavalitsuste eriplaneeringu eesmärk on leida sobivaim asukoht tuuleparkide ja nendega seotud taristu rajamiseks (I etapp), millele järgneb detailse lahenduse koostamine. Praeguseks on esimene etapp edukalt lõpule viidud kolmel eriplaneeringu alal (Lääne-Nigula, Lääneranna ja Tori valdades). Edaspidi töötatakse välja üksikasjalikud lahendused koos keskkonnamõjude hindamisega.

Vaata neid ja teisi tuuleenergia näitajaid SIIT.

Täismahus aruanne tuuleenergeetika arenduse hetkeseisust tutvumiseks SIIN.

Tuulegeneraatorite arv

Projekti on rahastanud Euroopa Liit taasterahastu NextGenerationEU vahenditest