Liigu edasi põhisisu juurde

Riigi kogutav keskkonnateave koondub Keskkonnaportaali

Andmed
Keskkonnaportaal 06.06.2022
keskkond läbi klaaskuuli

6. juunil 2022 jõustunud keskkonnaseadustiku üldosa seadusega sätestatakse õiguslik alus Eesti looduse infosüsteemile ja maavarade registrile ning kehtestatakse seaduslik alus keskkonnaportaalile. Senine keskkonnaregistri seadus muutus kehtetuks.

Keskkonnaportaal koondab riigi andmekogudes hoitavaid andmeid Eesti keskkonna kohta. Selle üks olulisemaid osasid on kaardirakendus (Andmed & kaart), kus on tänaseks olemas juba enam kui 60 kaardikiht looduskaitse, vee, jahinduse ja kalanduse valdkonnast ning uusi kaarte tuleb järjest juurde.

Lisaks saab portaalis tutvuda keskkonna- ja kliimaalaste väljaannetega ning ülevaadetega meie keskkonnaseisundi ja -näitajate kohta, samuti lugeda analüüse ja valdkonnaekspertide artikleid.

„Keskkonnaportaali laiem eesmärk on olla värav kõikidele Eesti keskkonnaandmetele. Soovime, et portaali külastaja saaks kogu talle vajaliku keskkonnateabe mugavalt ühest kohast, aidates seega kaasa inimeste keskkonnateadlikkuse tõusule,“ ütles Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.

Senised keskkonnaregistri andmestikud on kättesaadavad samadel alustel, järgemööda täiendatakse portaali uute andmestike ja kaardikihtidega ning arendatakse uusi tööriistu andmete kasutamiseks.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki