Liigu edasi põhisisu juurde

Ilmus viies artiklikogumik „Kaugseire Eestis 2021“

Keskkonnaseire
Keskkonnaagentuur 11.07.2022
eesti maastik kogumiku pealkirjaga

Kogumikust saab ülevaate kaasaja keskkonna kaugseire uurimissuundadest ja uuringutulemuste rakendustest. Kaugseire andmed, mida kogutakse satelliitide, ilmaradarite ja teiste kaugseire platvormide abil on muutunud ka Keskkonnaagentuuri valdkondade lahutamatuks osaks – olgu selleks näiteks operatiivne jääseire, eluslooduse seire või kliimateenuste pakkumine. 

Oluline osa värskes kogumikus avaldatud artiklitest keskendub Sentineli satelliitide abil saadud andmetele. Satelliitkaugseire peamiseks eeliseks on võimalus katta mõõtmistega suuri ning raskesti ligipääsetavaid piirkondi.

Nii kasutatakse satelliidilt saadud andmeid Eestis ka jääkaardi koostamisel ning neid andmeid leiab veebirakendusest https://jaakaart.envir.ee/.  Samuti leiab kogumikust muuhulgas Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna spetsialistide koostöös valminud artikli rajakaamerate kasutamisest riiklikus seires. Rajakaamerate laialdasemaks kasutuselevõtuks on aga vajalik ka tehisintellekti loomine, mis suudaks automaatselt tuvastada fotodel olevaid loomi ja linde.

Tutvu seirekogumikuga siia klõpsates.

Kogumikku annab välja Tartu Ülikooli Tartu observatoorium koostöös Keskkonnaagentuuri ja Eesti Maaülikooliga.

Lisa kommentaar

Restricted HTML

  • Lubatud HTML- märgendid: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Automaatne rea- ja lõiguvahetus
  • Veebilehe aadressid ja e-posti aadressid muutuvad linkideks automaatselt.
Samal teemal
Vaata kõiki